Wasserwerk in Berlin – stacja uzdatniania wody w Berlinie

24.06.2014 16:11

W drugim dniu praktyk uczniowie zapoznali się z organizacją pracy na poszczególnych stanowiskach pracy w placówce żywienia.

Po obiedzie pojechaliśmy do zakładu uzdatniania wody dla Berlina - Friedrichshagen nad jeziorem Grosser Mueggelsee. Zostaliśmy tam zapoznani ze współczesnymi metodami oczyszczania wody gruntowej ze związków żelaza i manganu za pomocą filtrów kwarcowo-antracytowych z użyciem siły grawitacji. Poznaliśmy także stary zakład uzdatniania wody i historyczną już metodę oczyszczania wody gruntowej i wody z jeziora za pomocą filtrów z piasku i maszyn dieslowych (nadal funkcjonujących w razie potrzeby).

W tym dniu odwiedziła nas w Illut delegacja ze szkoły w osobach: p. Mirosław Kret, p. Dariusz Surma oraz p. Elżbieta Wojtyna.

Anna Kosmowska, Marta Staszewska