Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

29.06.2014 15:35

W dniu 27 czerwca 2014 r. w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Na uroczystość przybyli uczniowie wszystkich klas pierwszych i trzech drugich (łącznie 10 klas) wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły – p. Maria Laska,  wicedyrektorzy szkoły: p. Elżbieta Tataj i p. Jerzy Zabost , p. Dariusz Surma – kierownik praktycznej nauki zawodu, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi. Pozostałe klasy odbywają bowiem praktyki i swoje zakończenie roku szkolnego będą miały we wrześniu po ich zakończeniu.

Ta doniosła chwila rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu Polski. Tą część uroczystości poprowadził p. Jerzy Zabost. Następnie głos zabrała pani Maria Laska. Pogratulowała tym uczniom, którzy otrzymali promocję do następnych klas. Życzyła wszystkim  dobrego wypoczynku w czasie wakacyjnym, aby każdy nabrał sił do pracy w kolejnym roku szkolnym, a tym uczniom których czekają egzaminy poprawkowe, życzyła powodzenia na nich i otrzymania promocji do klas programowo wyższych. W swoim przemówieniu podziękowała wszystkim: nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły za wytężony czas pracy jakim był rok szkolny 2013/14. Pani dyrektor zwróciła się z prośbą, aby zachowali zdrowy rozsądek w czasie wakacji i pamiętali o bezpieczeństwie gdziekolwiek by nie byli: nad wodą, na dyskotekach, podczas podróży środkami komunikacji, w czasie zawierania nowych znajomości, kierując samochodem, itd. Pan Zabost dodał, aby zachowywać zasady bezpieczeństwa podczas prac w swoich gospodarstwach, zwłaszcza w czasie żniw.

Następnie swoje przemówienie wygłosili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Kinga Bakalarska oraz Daniel Lelonkiewicz. W imieniu uczniów uczących się w szkole na Blichu serdecznie podziękowali uczącym ich pedagogom, wicedyrektorom i kierownikowi praktycznej nauki zawodu: za naukę i trud jaki wkładają w edukację, wychowanie i opiekę. Młodzież podziękowała również pracownikom szkoły. W dowód wdzięczności młodzież przekazała na ręce Pani dyrektor kwiaty.

Po tej części pani dyrektor Maria Laska wraz z wychowawcami klas wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody i dyplomy za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, bardzo dobre i wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

Świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe otrzymali: Magdalena Koza, Emilia Pacek, Bartłomiej Szwarocki (wszyscy śr. ocen 5,0).

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy uzyskali świadectwa ze średnią ocen min. 4,0 oraz mieli bardzo dobre i wzorowe zachowanie. Byli to: Aleksandra Kaźmirska, Anna Latoszewska, Dariusz Znajdek, Aneta Walczak, Marcin Rogalski, Anna Borkowska, Szymon Kapruziak, Dominik Kotlarski, Kamil Słoma, Antoni Bąbel, Monika  Kwiatkowska, Maciej Kocemba, Małgorzata Gołębiewska, która otrzymała również nagrodę dla ucznia z największą ilością  przeczytanych książek, Milena Kołaczek, Joanna Matuszewska, Jakub Bogusz, Weronika Antosik, Natalia Ciupa, Paweł Sołtysiak.

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku szk. 2013/14 otrzymały: Dorota Wolińska oraz   Paulina Graszka.

Dyplomy z wyróżnieniem za udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym otrzymali: Emila Pacek, Anna Borkowska, Anna Latoszewska, Aleksandra Kaźmirska, Dariusz Znajdek.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy za sukces w X Powiatowym Konkursie Chemicznym otrzymali: 1. Emila Pacek, 2. Dariusz Znajdek, 3. Magdalena Koza.

Dyplomy za zajęcia I miejsca w Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Angielskiego otrzymali: Emila Pacek i Dariusz Znajdek.

Dyplom za najlepszy wynik w szkole w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym otrzymał Jakub Bogusz.

Poczet sztandarowy stanowili: Bartłomiej Grochocki, Sławomir Materek, Tomasz Oleczek.

Piotr Sumiński