Na pielgrzymim szlaku

22.09.2014 9:45

20 września 2014 r. grupa uczniów wraz ze swoimi katechetami, pracującymi na co dzień w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, uczestniczyła w jubileuszowej XV Pieszej Pielgrzymce Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej.

Tegoroczna pielgrzymka szła malowniczą trasą, pośród sadów i pól, z kościoła św. Wojciecha w Kompinie do Boczek, gdzie znajduje się kaplica św. Rocha. Hasłem pielgrzymki były słowa z Adhortacji Apostolskiej Ojca Świętego Franciszka: „EVAGELII GAUDIUM” („Radość Ewangelii”). Na pątniczym szlaku znalazło się około trzysta osób, wśród których byli katecheci, nauczyciele, wychowawcy,  dyrektorzy szkół,  siostry zakonne, młodzież i dzieci. Wśród pielgrzymów znaleźli się blichowscy katecheci: p. Emila Adamowicz, p. Piotr Sumiński. W tym roku dołączyły do nich uczennice klasy maturalnej: Aleksandra Siekiera, Małgorzata Okraska, Agnieszka Pietrzak. Pielgrzymi trud połączony był z modlitwą, Eucharystią, spotkaniem z pięknem przyrody, formacją duchową.

Organizatorem Pielgrzymki Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

Piotr Sumiński