W dniu 24 września 2014 roku ośmioro uczniów ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu za osiągnięcia edukacyjne otrzymało Stypendia Starosty Łowickiego.
Magdalena Koza jest absolwentką Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie. Obecnie uczęszcza do II klasy Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Magda stara się każdego dnia podchodzić optymistycznie do rzeczywistości. Lubi integrować się ze znajomymi i ciekawie spędzać z nimi czas. Inspiruje ją muzyka. Jak sama stwierdza: „Nic tak jak muzyka nie umie określić nastroju w jakim jestem”. Interesuje się tańcem towarzyskim oraz fotografią. Ulubionym przedmiotem Magdy Kozy w szkole jest język angielski. Do tej pory brała udział w licznych Konkursach i Olimpiadach przedmiotowych m.in.: Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, Powiatowym Konkursie Chemicznym, w 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Mam haka na raka”. Oprócz tego wzięła jeszcze udział w dwóch konkursach matematycznych. Magdalena Koza jest autorką tekstów z wydarzeń życia szkoły na jej internetowej witrynie. Jej teksty można też przeczytać na stronie internetowej Diecezji Łowickiej. Magda jest aktywnym członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. W przyszłości chciałaby kontynuować naukę związaną z rolnictwem i iść na studia z nim związane.
DAMIAN MALEJKA
Damian Malejka pochodzi z miejscowości Różyce Żurawieniec. Zanim podjął naukę w ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu był uczniem Publicznego Gimnazjum w Błędowie. Lubi zajmować się naprawą komputerów. W wolnym czasie spotyka się ze znajomymi, jest miłośnikiem gier komputerowych. Działania Damiana są przemyślane i zaplanowane. Takie podejście do życia pozwala mu rozwijać wytrwałość i osiągać sukcesy. Interesuje się głównie informatyką, ale także motoryzacją. Jego ulubionym przedmiotem jest matematyka. Szczerość i lojalność to dwie wartości, które najbardziej ceni u ludzi. Uważa, że posiadanie takich cech jest bardzo ważne we współpracy z innymi. W swojej klasie - IV Technikum Informatycznego, jestem zastępcą przewodniczącego klasy. Pomaga również w utrzymywaniu sprawności pracowni komputerowych. W wolnym czasie lubi czytać artykuły na temat nowinek informatycznych. Jak sam uważa: „ Zawarte w nich informacje są bardzo ciekawe i jednocześnie pozwalają mi na poszerzanie wiedzy, która bez wątpienia przyda mi się w realizacji życiowych planów”. W przyszłości chciałby zostać programistą.
Emilia Pacek pochodzi z Łowicza. Zanim rozpoczęła naukę w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, uczęszczała do Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu. Jest uczennicą II klasy Technikum Technologii Żywności i członkiem ZPiT Blichowiacy. Kształci się również w Niepublicznej Szkole Muzycznej II stopnia w Łowiczu w klasie skrzypiec. Uczy się grać już dziesiąty rok. Emilia jest także członkiem Miejsko-Strażackiej Orkiestry Dętej. W wolnym czasie uwielbia czytać książki. Bardzo ceni sobie prawdziwą przyjaźń, dobre relacje z innymi ludźmi a także zaufanie. Emila oprócz gry na skrzypcach interesuje się również językami obcymi - głównie angielskim, folklorem oraz gotowaniem. Ulubionym przedmiotem Emilii jest analiza żywności. W zeszłym roku szkolnym brała udział w 7. edycji Konkursu „Mam haka na raka", Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” oraz w dwóch olimpiadach matematycznych. Spróbowała też swoich sił w Powiatowym Konkursie Chemicznym oraz X Wewnątrzszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, w których zajęła pierwsze miejsca. Bardzo lubi czytać książki, ulubiony gatunek, który czyta Emila to fantastyka. W przyszłości chce kontynuować naukę związaną z technologią żywności. Jej marzeniem jest, aby pracować w laboratorium i dokonywać różnych analiz i doświadczeń.
KLAUDIA MICHALSKA
Klaudia Michalska pochodzi z Łyszkowic, gdzie również uczęszczała do gimnazjum. Aktualnie uczy się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Naukę w Technikum Logistycznym łączy z przyuczaniem do zawodu spedytora. Klaudia ma wiele zainteresowań, z których najważniejszym jest folklor łowicki. Swoją pasję realizuje poprzez uczęszczanie do Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, gdzie rozwija się wokalnie i tanecznie. Klaudia wolny czas przeznacza na spotykanie się ze znajomymi, grę na gitarze oraz czytanie książek. Stypendystka ma także nietypowe, lecz bardzo piękne hobby, jakim jest haftowanie obrazów. Nie trzeba dodawać, że najczęstszymi jej pracami są kompozycje inspirowane łowicką sztuką ludową. Klaudia czyta także dużo książek, głównie z gatunku fantastyki. W społeczności szkolnej wykazuje zdolności organizacyjne jako przewodnicząca klasy i aktywna działaczka na rzecz promocji szkoły. Najlepiej czuje się w przedmiotach ścisłych, a matematyka jest jej najmocniejszą stroną. Klaudia brała udział w konkursach szkolnych i olimpiadach, m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Swoją przyszłość chce wiązać z branżą logistyczną, choć pociąga ją także psychologia. W związku z tym zainteresowaniem chce wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie.
PIOTR PIETRASZEWSKI
Piotr Pietraszewski pochodzi z małej miejscowości Zakulin. Ukończył Gimnazjum w Łyszkowicach. Uważa, że w życiu dobrze jest robić to, co się lubi. Piotr interesuje się mechaniką pojazdową oraz sztukami walki. Jego ulubionym przedmiotem jest matematyka. Najbardziej u ludzi ceni szczerość oraz optymizm. W poprzednim roku szkolnym brał udział w dwóch olimpiadach: Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie. Piotr jest człowiekiem bardo życzliwym, pomocnym i koleżeńskim o wysokim stopniu kultury osobistej. Jego łagodne uosobienie sprawia, że nie da się go nie lubić. Angażuje się w życie klasy i szkoły. Stypendysta jest autorem wielu tekstów na stronie internetowej szkoły. Poza szkołą zasila szeregi jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagowie. Najbardziej lubi czytać powieści. Planuje podjąć studia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na jednym z kierunków cywilnych, zdobyć tam najpierw tytuł inżyniera, później magistra.
SANDRA MIŁOWSKA
Sandra Miłowska jest uczennicą klasy maturalnej Technikum Agrobiznesu. Należy do Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. Jest mieszkanką Wielkopolski – pochodzi z okolic Kłodawy oddalonej od Łowicza o ok. 80km. Poprzednią jej szkołą było Gimnazjum w Chodowie. Szkołę na Blichu wybrała dlatego, że znalazła tu wymarzony kierunek kształcenia. W ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu szybko poznała wielu ciekawych ludzi, nawiązała nowe znajomości i przyjaźnie. Sandra bardzo ceni ZPiT „Blichowiacy”, z którym uczestniczyła w wielu koncertach w kraju i za granicą. Sandra Miłowska interesuje się nie tylko tańcem, choć to jej wielka pasja. Każdą wolną chwilę najchętniej spędzałaby w polskich górach. Jako uczennica szkoły na Blichu w Łowiczu odbyła praktyki w Deula Nienburg. Brała udział w wielu przedstawieniach, konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Uzyskała tytuł laureata XVII edycji Konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”. Dzięki temu uzyskała prawo do studiowania na wybranej uczelni rolniczej w Polsce. Dwukrotnie brała udział w „Konkursie wiedzy o podatkach” zajmując wysokie miejsca. Uczestniczyła także w Olimpiadzie Teologii Katolickiej i wielu innych konkursach. Po ukończeniu szkoły na Blichu planuje podjąć studia.
BARTŁOMIEJ SZWAROCKI
Bartłomiej Szwarocki jest uczniem II klasy Technikum Agrobiznesu. Pochodzi z Sierżnik. Jego poprzednią szkołą było Publiczne Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie. Interesuje się historią, motoryzacją, dobrą muzyką. Z przedmiotów szkolnych lubi biologię i matematykę. U innych ludzi najbardziej ceni szczerość i życzliwość. Bartek jest lektorem w par. p.w. św. Rocha w Boczkach. Jest także członkiem ZPiT „Blichowiacy”. Brał udział w konkursie „Mam haka na raka" i Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych. Nie chce jeszcze zdradzać swoich planów na przyszłość. Bartek bierze czynny udział w życiu szkoły, różnego rodzaju akademiach, przedstawieniach, wystąpieniach. W klasowej społeczności ma opinię osoby sumiennej, towarzyskiej, która ma poczucie humoru i lubi pomagać innym.
MARTYNA JAROS
Martyna Jaros mieszka w Różycach. Uczęszczała do gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Kocierzewie Południowym. Jest miła i wyrozumiała. Stara się być osobą szczerą i obiektywną. Jej zaletami są punktualność i dobra organizacja. Chętnie pomaga osobom potrzebującym. Interesuje się muzyką, filmem oraz książkami z literatury polskiej i obcej. Jej ulubionymi przedmiotami są język angielski i biologia. W wolnych chwilach czyta książki obyczajowe, a także kryminały Agathy Christie. Cechami cenionymi przez Martynę są szczerość, życzliwość i wrażliwość na krzywdę innych oraz poczucie humoru i optymistyczne nastawienie do życia. Stypendystka brała udział w wielu konkursach i olimpiadach szkolnych m.in. w Olimpiadzie Teologii Katolickiej , Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja roślinna, Konkursie Wiedzy o Gospodarstwie Ekologicznym w Bratoszewicach, Konkursie organizowanym przez Fundacje Schumana i SGGW pt. ,,Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” i wielu innych. Martyna w przyszłości chciałaby studiować na SGGW w Warszawie.