Szkoła na Blichu zakupiła przystawkę do zbioru kukurydzy w ramach projektu

23.09.2014 18:59

logo

Przystawka będzie podłączana do kombajnu, który szkoła zakupiła w 2013 r., który będzie mógł ciąć kukurydzę o odpowiednich rozmiarach z przeznaczeniem na biomasę. Uczniowie będą mogli nauczyć się kompleksowej uprawy kukurydzy na biomasę tj. od siewu przez pielęgnację aż po zbór. Nabędą umiejętności kierowania i pracy kombajnem oraz nauczą się zbioru kukurydzy bezpośrednio na polu. Zdobędą również wysoko cenioną wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz mechanizacji rolnictwa na nowoczesnych maszynach rolniczych.

W październiku zostanie ogłoszony przetarg na zakup przyczepy do zbioru roślin na biomasę która będzie stanowić uzupełnienie do zakupionej przystawki do zbioru kukurydzy. Przyczepa będzie służyć do przeprowadzenia zajęć praktycznych dla uczniów (zbiór ściętej kukurydzy i przewóz na miejsce pryzmy w celu przygotowania jej na biomasę). Dysponując ciągnikami uczniowie będą mogli sami pracować z przyczepą, nauczą się jej eksploatacji, sami będą mogli przewozić kukurydzę ze szkolnego gospodarstwa i pod nadzorem nauczyciela tworzyć pryzmy kukurydzy oraz nauczyć się zasad BHP podczas prac polowych.

Katarzyna Koper