Praktyki w Nienburgu

30.09.2014 19:32

logo

W dniach 14.09.2014 – 27.09.2014 r. kolejna grupa uczniów ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu przebywała na praktykach w ośrodku szkoleniowym DEULA Nienburg. W skład grupy praktykantów wchodzili uczniowie z następujących klas:

1. Klasa IV Technikum Agrobiznesu: Agata Kwiecińska , Martyna Grzanka.

2. Klasa III Technikum Agrobiznesu: Ewelina Owczarek, Ewa Pietrzak, Malwina Sołtyszewska i Adrian Kobierecki.

3. Klasa IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa: Klimkiewicz Łukasz, Majchrowski Jakub, Olaczek Tomasz i Woźniak Przemysław.

Podczas pobytu w Nienburgu uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą i działalnością ośrodka, mogli obejrzeć dokładnie zaplecze i bazę dydaktyczną a także wysłuchać prezentacji na temat rolnictwa w Niemczech ze szczególnym naciskiem na produkcję bioenergii. Bogate wyposażenie ośrodka DEULA w sprzęt i maszyny rolnicze wywarło na praktykantach ogromne wrażenie. W następnych dniach wykorzystywali go w ramach praktycznej nauki zawodu. W kolejnych dniach uczniowie odwiedzili przedsiębiorstwo rolne koło Bremy, gdzie zobaczyli nowoczesną oborę na 600 krów z pięcioma robotami udojowymi. Zwiedzili także fabrykę samochodów Volkswagena w Wofsburgu, fabrykę maszyn rolniczych Amazone oraz fabrykę kombajnów zbożowych Claas. W dni wolne od pacy zwiedzili zabytki Bemy i Gloslar oraz Zamek Marienberg.

Stanisław Pietrzak