W dniu 13.10.2014 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla młodzieży z zakresu profilaktyki prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi: starszego aspiranta Kamila Wnukowskiego i aspiranta Macieja Cholajdę oraz pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach: Krzysztofa Osóbkę i Mariusza Stopińskiego.
Pierwsza część zajęć odbyła się w sali wykładowej, gdzie policjanci przedstawili bardzo ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą przyczyn wypadków drogowych i statystyki dotyczące naszego województwa i powiatu. Prowadzący przypomnieli młodzieży, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: zapinania pasów bezpieczeństwa, odpowiedniej prędkości jazdy, uważności na drodze. Wiele uwagi poświęcili również problemowi osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Policjanci zaapelowali do wszystkich uczniów, aby, widząc takie osoby prowadzące pojazd, odpowiednio reagowali, nie dopuszczając ich do udziału w ruchu drogowym. Zwrócono również uwagę na tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Oni również powinni wykazać się dużą ostrożnością na drodze, po zmierzchu nosić elementy odblaskowe, przestrzegać przepisów. Uczniowie mogli również zobaczyć zdjęcia i filmy przedstawiające wypadki drogowe, uzmysłowić sobie, że czasami krótka chwila nieuwagi, brawura, pośpiech skutkują utratą życia lub zdrowia.
Egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach rozdali młodzieży elementy odblaskowe oraz specjalne naklejki na szybę samochodową z napisem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Taki gest nie tylko przypomina kierowcy o konieczności trzeźwości, ale również daje wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.
Wiele emocji dostarczyła druga część spotkania, przebiegająca na placu manewrowym do nauki jazdy. W specjalnych okularach imitujących stan po spożyciu alkoholu, tzw. akogooglach, uczniowie mogli spróbować (oczywiście pod opieką instruktora nauki jazdy) prowadzić samochód po placu manewrowym lub pokonać pieszy tor przeszkód. W alkogooglach proste czynności typu przejście slalomem między pachołkami, chwycenie piłeczki tenisowej czy trafienie do celu okazało się nie lada wyzwaniem. Również kierowcom w alkogooglach trudno było utrzymać auto na odpowiednim torze. Nie obyło się bez potrącania pachołków, wjeżdżania na krawężnik lub poza wyznaczone pole jazdy. Takie ćwiczenia pozwalają wyobrazić sobie jak bardzo zmienia się funkcjonowanie organizmu po spożyciu alkoholu.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III TIN, III TMR, IIILOG i II TOŻE. Organizatorami byli: pedagog szkolny Anna Golędzinowska-Lebioda i nauczyciel nauki jazdy Jan Golędzinowski