Wykład dla gimnazjalistów

8.11.2014 16:50

Dnia 05.11.2014r. uczennice z Kółka Żywienia działającego u nas w szkole zorganizowały wykład o zaburzeniach odżywiania dla gimnazjalistów. Uczennice klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Michalina Sitkiewicz, Justyna Malejka, Agata Siatkowska wraz z opiekunką koła Panią Iwoną Bogusiewicz-Kuś odwiedziły Zespół Szkół Publicznych im. Bohaterów walk nad Bzurą 1939r. w Kocierzewie Płd.

Gimnazjaliści z tejże szkoły z klas II A i II B wraz z Wychowawczynią jednej z klas Elżbietą Rokicką wysłuchali wykładu przygotowanego przez nasze uczennice. Po prezentacji zaburzeń odżywiania dotykających najczęściej młodzież odbył się konkurs z nowo poznanej tematyki. Uczniowie gimnazjum z zaciekawieniem słuchali wykładu i nie mieli najmniejszego problemu z udzieleniem odpowiedzi dotyczących: anoreksji, bulimii, bigoreksji i ortoreksji. Obie klasy gimnazjum zostały nagrodzone zdrowymi wersjami chipsów z marchwi, jabłek i bananów.

Iwona Bogusiewicz Kuś