Wizyta w Agencji Użytkowania i Poszanowania Energii w Łodzi.

19.11.2014 19:45

logo

W dniu 17 listopada 2014 r. uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, którzy uczestniczą w kursie Systemy energii odnawialnej w ramach projektu pn. „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo”  byli na wyjeździe edukacyjnym w Agencji Użytkowania i Poszanowania Energii w Łodzi.

Podczas wyjazdu uczniowie mogli zapoznać się z działalnością Agencji Użytkowania i Poszanowania Energii w obszarze związanym z efektywnością energetyczną i OZE.

Pracownicy AUiPE zorganizowali również wykład, na którym poruszane były poniższe zagadnienia:

- kształcenie w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w ramach Centrum Praktycznego Szkolenia Instalatorów w Łodzi;

- urządzenia i systemy energetyki odnawialnej a praktyczne działanie na przykładzie kolektora słonecznego (płaskiego i próżniowego), pompy ciepła, kotła na biomasę i zestawu fotowoltaicznego;

- zastosowanie termowizji w budownictwie i odnawialnych źródłach energii a praktyczne warsztaty z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Katarzyna Koper