Kolejne zakupy w ramach projektu POKL

22.11.2014 20:30

logo

W ostatnim czasie szkoła na Blichu zakupiła zestaw solarny oraz dwie tokarki w ramach projektu pn. „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo”.

Zestaw solarny jest przykładowym modelem, który będzie zapoznawał uczniów z poszczególnymi częściami wchodzącymi w skład zestawu. Uczniowie będą nabywać umiejętności montowania oraz naprawy zestawów solarnych.

W skład zestawu solarnego wchodzą:

- kolektor słoneczny próżniowy max 2,1 m2;

- kolektor płaski max 2,1 m2;

- mobilna konstrukcja montażowa;

- moduł sterujący;

- dwudrogowa grupa pompowa z separatorem powietrza;

- odpowietrznik do systemów solarnych;

- naczynie przeponowe solarne 12 l;

- zestaw przyłączeniowy do naczynia przeponowego;

- zbiornik o pojemności 35 l;

- komplet przyłączeniowy kolektorów z instalacją;

- pompka ręczna do napełniania układów solarnych.

Zestaw solarny został zakupiony w kwocie 13 490,00 zł.

Dwie tokarki za łączną kwotę 26 322,00 zł będą wykorzystywane zarówno w projekcie w kursach Systemy energii odnawialnej i Obsługi maszyn i urządzeń do zbioru roślin na biomasę jak również w przygotowaniu zawodowym w technikum mechanizacji rolnictwa. Tokarki będą wykorzystywane na warsztatach szkolnych podczas zajęć praktycznych, na których to uczniowie będą musieli zaprojektować i wykonać rysunek techniczny a następnie wykonać dane zadanie na tokarce.

Katarzyna Koper