Szczypiorniści z Blichu awansowali do zawodów wojewódzkich.

25.11.2014 18:12

W dniu 20 listopada 2014 roku odbyła się Rejonowa Licealiada Szkolna w piłce ręcznej chłopców. Zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich! To duży sukces szczypiornistów z Blichu.

Blichowscy zawodnicy zagrali w następującym składzie: Tomasz Olaczek, Łukasz Klimkiewicz, Szymon Placek, Rafał Czajkowski, Bartłomiej Lebioda, Rafał Gładki, Mateusz Gładki, Dawid Gałązka, Krystian Jagoda, Krystian Wróbel, Jakub Kaźmierczak, Mateusz Rogowiecki, Dawid Kutermankiewicz, Piotr Pietraszewski, Mateusz Brzozowski, Radosław Robak, Marcel Wolski. Team piłkarzy ręcznych z ZSP nr 2 krótko scharakteryzował jego kapitan Tomasz Olaczek: „Jest to bardzo silna drużyna fizycznie jak i psychicznie w trudnych sytuacjach, nawet gdy wynik był niekorzystny w trakcie meczu, nie poddawała się tylko szybko odrabiała straty. Nasz trener – p. Kamil Szkup wziął wszystkich pod swoje skrzydła i poprowadził naszą drużynę do sukcesu. Po wygranej w zawodach powiatowych [odbyły się 04.11.2014 r. w hali łowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji] drużyna zyskała pewność siebie, co przełożyło się na zwycięstwo także w fazie rejonowej. W drużynie na szczególnie wyróżnienie zasługuje Mateusz Gładki, który pokazał naprawdę na co go stać. Zdobył największą ilość bramek – 12”.  Na uznanie zasługuje także bramkarz i kapitan reprezentacji Blichu – Tomasz Olaczek. Wykazał się fenomenalnym refleksem ratując drużynę w wielu sytuacjach przed utratą goli, co w konsekwencji dawało zwycięstwo zawodnikom drużyny ZSP 2 w Łowiczu. „Szczypiorniści z Blichu to naprawdę dobry i zgrany zespół na który szkoła czekała wiele lat. Dzięki swoim sukcesom reprezentujemy szkołę i uświadamiamy wszystkich, że Blichowiacy to naprawdę twarde chłopaki są” – podsumowuje kapitan ekipy Blichowskiej szkoły. Trenerem był nauczyciel wychowania fizycznego – p. Kamil Szkup.

Wyniki Rejonowej Licealiady Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

Mecze ćwierćfinałowe:

ZS 1 Kutno - ZSP Rawa Mazowiecka 12:4 (5:2)

Mecze półfinałowe:

ZSP 2 Łowicz - ZSP Głuchów 6:5 (3:1); br.: Rafał Czajkowski 2, Mateusz Gładki 2, Łukasz Klimkiewicz i Bartłomiej Lebioda.

LO Skierniewice - ZS 1 Kutno 9:11 (3:6)

Mecz o 3. miejsce:

ZSP Głuchów - LO Skierniewice 6:9 (5:6)

Mecz o 1. miejsce:

ZSP 2 Łowicz – ZS 1 Kutno 13:7 (6:5); br.: Rafał Czajkowski 3, Bartłomiej Lebioda 3, Mateusz Gładki 2, Rafał Gładki 2, Łukasz Klimkiewicz Szymon Placek i Krystian Jagoda.

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu