Praktyki zawodowe - Deula Nienburg

26.11.2014 19:56

logo

Pierwszy dzień praktyk polegał na zapoznaniu się z opiekunem, maszynami  i narzędziami  na terenie zakładu.  Następnego dnia  pracowaliśmy na nowoczesnych maszynach rolniczych z którymi  zapoznaliśmy się poprzedniego dnia.  5 listopada udaliśmy się na wycieczkę do firmy CLAAS w miejscowości  Harsewinkel. Mieliśmy okazję zobaczyć linię produkcyjną kombajnów zbożowych, sieczkarni  Jaguar i ciągników serii Xerion. Kolejnego dnia odbyliśmy praktyki uprawowe ciągnikiem  Fendt  724 Vario  z agregatem ścierniskowym oraz John Deere 6420 S z broną talerzową. Popołudniu odwiedziliśmy gospodarstwo rolne z działu produkcji mlecznej i roślinnej. Nabyliśmy tam cennych informacji na temat produkcji mleka oraz ekonomii. W piątek, 7 listopada zostaliśmy przeszkoleni z działu ochrony roślin i nawożenia. Lekcje polegały na zapoznaniu się z ogólnymi zasadami  w teorii i praktyce.  Weekend minął nam bardzo szybko na zwiedzaniu niemieckich zabytków Hanoveru i zabawie w Heide Parku. Następny tydzień rozpoczął się wycieczką do firmy KRONE w Spelle. Tam zapoznaliśmy się z różnymi liniami technologicznymi maszyn produkowanych  w firmie. Nazajutrz kontynuowaliśmy szkolenie z działu ochrony roślin i zapoznaliśmy się z podstawowymi czynnościami przy obsłudze opryskiwacza polowego. Po zakończeniu tych czynności udaliśmy się do rolnika prowadzącego gospodarstwo w bardzo szerokim ukierunkowaniu produkcji roślinnej, mlecznej i drobiu. Środa, 12 listopada rozpoczęła się wycieczką do firmy GRIMME, gdzie poznaliśmy linię technologiczną  maszyn do zbiorów ziemniaków i buraków. Firma zaprezentowała nam nowości które będą wprowadzone na rynek. W ostatnim dniu udaliśmy się do Hanoveru na międzynarodowe targi zwierząt EURO-TIER. Pobyt w ośrodku dał nam wiele nowych doświadczeń i pozwolił spojrzeć na rolnictwo europejskie z innej strony.