Śpiewająco w Zdunach

8.12.2014 11:45

W dniu 5 grudnia 2014 r. uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wzięli udział w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki. Odbył się on w Bibliotece Publicznej i Domu Kultury w Zdunach. Szkołę z Blichu reprezentowali: Ewa Pietrzak, Dawid Durka oraz Tomasz Zając.

Wystąpili oni w kategorii wiekowej 16 lat i więcej w zmaganiach zespołów. Zespół „Delighfull voices”, tak się nazywał zespół Ewy, Dawida i Tomka, wykonał balladę popową zespołu A Great Big World oraz Christiny Aguilery pt. „Say something”. W tym roku młodzież z ZSP 2 RCKUiP w Łowiczu z IV Powiatowego Festiwalu Piosenki wróciła bez nagrody i zdobytego miejsca na podium. Jury w składzie: Małgorzata Krześlak, Daniel Imieliński i Wojciech Miedzianowski przyznało tylko jedno wyróżnienie. Trzeba przyznać, że sędziowie Festiwalu mieli bardzo wymagające oczekiwaniami wobec wszystkich wykonawców, którym uczniowie blichowskiej szkoły nie sprostali. Z całą pewnością skorzystali z rad i wskazań jury, wyciągnęli z nich wnioski, aby w przyszłości nie powielać popełnionych błędów. Festiwal był czasem nabrania nowych doświadczeń, zmierzania się z rywalizacją, zaistnienia w świecie piosenki i muzyki, których Ewa Pietrzak, Dawid Durka i Tomasz Zając są pasjonatami. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ten sam skład uczniów z Blichu na tym Festiwalu zdobył III miejsce wśród zespołów.

Piotr Sumiński