Z wizytą w Kutnowskim Domu Dziecka

11.12.2014 12:26

Dnia 09.12. b.r. klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu wraz z wychowawczynią Iwoną Bogusiewicz-Kuś oraz Anną Kosmowską odwiedziła Dom Dziecka "Tęcza" w Kutnie.

Klasa z własnej inicjatywy zorganizowała warsztaty kulinarne dla 25 wychowanków kutnowskiej placówki, starannie wszystko zaplanowała, sama zrobiła zakupy.

Po przyjechaniu na miejsce bardzo miło przywitała nas pani Dyrektor Dorota Ćwirko- Godycka i oprowadziła po Domu Dziecka "Tęcza".

Po powrocie dzieci ze swoich szkół nastąpiło zapoznanie z młodzieżą naszego Technikum.

Warsztaty prowadzone były w 3 grupach. Grupa najmłodsza przygotowywała sałatki oraz tartinki. Grupa średnia zajęła się dekoracją stołu, młodzież zaprezentowała różne techniki składania serwetek oraz zasady zachowania się przy stole a także udekorowała wcześniej upieczone pierniczki. Najstarsi wychowankowie pod okiem naszych uczniów przygotowywali dania gorące: zupę krem brokułową z groszkiem ptysiowym, spaghetti z sosem bolognese oraz miodowe pierniki.

Współpraca przebiegała wesoło, z zapałem, przepełniona rozmowami a nawet wizytami w pokojach mieszkańców domu dziecka. Wszystkich dodatkowo rozbawiał Święty Mikołaj za którego się przebrał uczeń naszego Technikum

Po zakończeniu warsztatów wszyscy spożyli wspólnie przygotowany obiad.Bardzo miłą niespodzianką były podziękowania od Dyrekcji Domu Dziecka oraz stroiki świąteczne dla klasy oraz opiekunów wykonane przez dzieci. Młodzież odwdzięczyła się drobnymi prezentami typowymi dla regionu łowickiego ufundowanymi przez społeczność szkoły blichowskiej oraz Miasto Łowicz.Zawieźliśmy również inne prezenty ufundowane przez darczyńców z naszej szkoły.

Po warsztatach uczniowie naszej szkoły skorzystali z atrakcji Aquaparku Kutno i kręgielni.

Iwona Bogusiewicz - Kuś