Sekrety Polskiego Radia i wyjątkowe spotkanie uczniów z Blichu z Nataszą Urbańską i Pawłem Orłowskim!

14.12.2014 19:48

Dnia 12 grudnia 2014 r. młodzież z klasy II Technikum Informatycznego wraz z wychowawcą Grzegorzem Słomą i opiekunem wycieczki Piotrem Sumińskim miała możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu. To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy z zakresu informatyki i innych dziedzin nauki. Pani Agnieszka Rowińska bardzo ciekawie opowiadała o pracy w radiu.

Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez panią dziennikarz.  Kolejnym punktem programu wycieczki była realizacja zadań wynikających z zainteresowań uczniów oraz pracy Samorządu Uczniowskiego mianowicie „Spotkań z Kulturą i znanymi osobami”. Tym razem młodzież obejrzała w Studio Buffo musical „Polita”. W roli tytułowej wystąpiła Natasza Urbańska. Przedstawienie było artystyczną kreacją życia i działalności scenicznej wielkiej polskiej aktorki, Poli Negri, o której mówiono: „ że urodziła się w Polsce, wykreowano ją w Niemczech, a skradł ją Hollywood”. Musical został stworzony z wykorzystaniem technologii 3D. Uczniowie  mieli możliwość zobaczyć  znakomitą grę  Nataszy Urbańskiej  oraz  wielu innych znanych gwiazd: Janusza Józefowicza, Pawła Orłowskiego , Moniki  Ambroziak, Mariusza Czajki, Dariusza Kordka, Jerzego Grzechnika, Artura Chamskiego, Stefano Terazzino, Krzysztofa Rymszewicza. Młodzież  zachwycona była także wspaniałymi efektami trójwymiarowymi.  Po spektaklu uczniowie  mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórczynią głównej roli –Nataszą Urbańską i jednym z aktorów-Pawłem Orłowskim.  Aktorzy opowiadali o próbach, przygotowaniach do spektaklu, następnie wpisali się do Kroniki Szkolnej i zrobili wiele pamiątkowych zdjęć z uczniami i ich opiekunami. Była to kolejna udana edukacyjno-kulturalna wycieczka uczniów z Blichu.

Grzegorz Słoma