Zmagania o indeks na psychologię rozpoczęte.

17.12.2014 10:11

Na przełomie września i października 2014 roku rozpoczęła się IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. W I etapie wzięło udział troje uczniów z ZSP  nr 2 RCKUiP w Łowiczu: Klaudia Michalska z 3 kl. Technikum Logistycznego, Aleksandra Kaźmirska z 3 kl. Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Dawid Durka z 4 kl. Technikum Informatycznego.

Uczniowie mieli napisać prace na jeden z pięciu  tematów. Każdy z nich pisał na inny wybrany przez siebie temat. Ola podjęła temat „Moi rodzice się rozwodzą. Psychologiczna sytuacja dziecka w rodzinie rozwiedzionej”, Klaudia zmierzyła się z tematem: „Dzisiaj tu, jutro tam… Czy miejsce zamieszkania może mieć znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania rodziny?”, Dawid natomiast: „Uzależnienia behawioralne. Skutki dla współczesnego człowieka”. Wyniki zostały opublikowane na stronie internetowej www.knsnor.uni.opole.pl w dn. 12.12.2014 r.Z trójki reprezentantów naszej szkoły do II etapu zakwalifikowała się Aleksandra Kaźmierska. Odbędzie się on 16 stycznia 2015 r. w Opolu. Na tym poziomie uczniowie będą się zmagać z testem na podstawie podanej przez organizatorów literatury. Należy nadmienić, że Ola jest jedyną uczennicą technikum, która zdobyła prawo do wzięcia udziału w II etapie tej Olimpiady. Pozostałe 37 zakwalifikowane osoby reprezentują licea ogólnokształcące.  Nauczycielem prowadzącym jest p. Piotr Sumiński.

Piotr Sumiński