Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Blichu wraz z ZPiT „Blichowiacy”

7.01.2015 8:26

06 stycznia 2015 r. w Święto Objawienia Pańskiego, młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wraz z katechetami uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli. Wśród kilku tysięcy przybyłych nań ludzi znaleźli się: Piotr Guzek, Damian Kamiński, Bartłomiej Rybus, Kacper Malinowski, Dominik Kowalski, Bartosz Skowronek, Piotr Kunikowski, p. Piotr Sumiński, p. Emilia Adamowicz i ks. Sylwester Łajszczak.

W tym roku do organizacji Orszaku włączyła się m.in. parafia katedralna p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu. Warto podkreślić, że przyglądali mu się, oprócz kilku tysięcy mieszkańców Łowicza, Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba oraz Krzysztof Kaliński – burmistrz Łowicza. Przypomnijmy, że to święto objawia Boga, który przyszedł do wszystkich ludzi każdego wieku i czasów, w których przyszło im egzystować. Do biednych i bogatych, samotnych i żyjących w rodzinach, duchownych i świeckich, głęboko wierzących i niedowiarków, młodych i starych, zdrowych i chorych. Niech ta prawda daje nadzieję tym ludziom, którzy wciąż szukają Boga.

 

Po Orszaku Trzech Króli J.E Ks. Bp Andrzej Dziuba w Bazylice Katedralnej w Łowiczu sprawował Eucharystię, po której ZPiT „Blichowiacy” zaprezentował swój repertuar kolęd. Na potrzeby tego wydarzenia, kierownik muzyczny p. Jan Dutkiewicz zaaranżował kilka utworów. Wśród nich znalazły się takie, jak: „Anioł Pasterzom mówił”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Bóg się rodzi” i inne. Między wykonywaniem poszczególnych kolęd, Aleksandra Kaźmirska i Bartłomiej Szwarocki przedstawiali historię ich powstania.

 

Piotr Sumiński