Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2014/2015

11.01.2015 18:15

09.01.2015 r. w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu obył się apel szkolny podsumowujący I semestr roku szkolnego 2014/2015.

Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Maria Laska. Poprosiła, aby wszyscy uczestniczący w apelu uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w wypadku samochodowym ucznia ZSP nr 2 Marcina Łopaty.

W dalszej części pani wicedyrektor Maria Elżbieta Tataj przedstawiła wyniki i statystyki po I semestrze.

W szkole na Blichu uczy się 593 uczniów w 25 oddziałach. Średnia frekwencja w szkole wyniosła 83,23%. Najlepszą frekwencję uzyskała klasa II Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – 91,5%. Najsłabiej pod tym względem wypadli uczniowie  III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej – 67,6%.

W szkole na Blichu 38 uczniów uzyskało średnią ocen powyżej 4,0. Najwyższe średnie uzyskali:

1. Piotr Pietraszewski z kl. IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa – śr. 5,07,
  2. Kacper Wilk z kl. IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa – śr. 5,07,
  3. Bartłomiej Szwarocki z II Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – śr. 5,0,
  4. Emilia Pacek z II Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – śr. 4,88,
  5. Damian Malejka z kl. IV Technikum Informatycznego – śr.4,79,
  6. Magdalena Koza z  II Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – śr. 4,75.

Klasyfikacja oddziałów klasowych pod względem średnich ocen prezentuje się następująco:

1. Śr. ocen kl. II Technikum Agrobiznesu i Technikum Technologii Żywności – 3,37;
  2. Śr. ocen kl. IV Technikum Informatycznego – 3,19,
  3. Śr. ocen kl. I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Agrobiznesu – 3,18.

Najsłabszą pod tym względem okazała się klasa III Zasadniczej Szkoły Zawodowej – śr. 2,25. Średnia szkoły wyniosła 2,88.

Po tej części apelu pani dyrektor Maria Laska wręczyła uczniom i nauczycielom dyplomy i nagrody za osiągnięcia i sukcesy w  olimpiadach, konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, którzy zdobyli różnego rodzaju certyfikaty, brali udział w akcjach charytatywnych, byli honorowymi dawcami krwi. Potem zwróciła się do młodzieży i poprosiła, aby stosowała się do regulaminu i Statutu Szkoły, zmieniała obuwie nosiła tarcze, dbała o porządek. Szczególny nacisk położyła na fakt, że w szkole obowiązuje zakaz palenia tytoniu.  Na koniec pani Maria Tataj zwróciła się do uczniów klas czwartych przedstawiając im analizę wyników matury próbnej.

Piotr Sumiński