Kolejny wykład Kółka Żywienia

16.01.2015 12:42

Kółko Żywienia działające w naszej szkole po raz kolejny miało okazję podzielić się wiedzą żywieniową ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami.

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Kompinie dnia 13.01.2015 r.  w ramach godziny wychowawczej mogli posłuchać prelekcji naszych uczennic na temat zaburzeń odżywiania. Uczennice Justyna Malejka, Michalina Sitkiewicz oraz Dorota Waracka opowiedziały gimnazjalistom o anoreksji, bulimii, ortoreksji i dotykającą młodych chłopców obsesyjnie marzących o umięśnionej sylwetce  -bigoreksji. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców oraz Dyrektora Gimnazjum mgr inż. Włodzimierza Gratysa uważnie słuchali wykładu. Zaowocowało to w konkursie, gdzie samorządy klasowe udzieliły prawidłowych odpowiedzi z prezentowanych zagadnień. W nagrodę młodzież gimnazjalna otrzymała zdrowe przekąski: chipsy bananowe, jabłkowe oraz marchewkowe.

Myślę, że zarówno młodzież Gimnazjum w Kompinie jak i uczennice ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu byli zadowoleni ze spotkania.

Iwona Bogusiewicz-Kuś