Bal Studniówkowy 2015

29.01.2015 8:45

Tegoroczni uczniowie klas czwartych ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu swój Bal Studniówkowy przeżywali 17.01.2015 r., tj. 92 dni przed pierwszym egzaminem maturalnym. Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, młodzież z Blichu bawiła się w restauracji „Szkiełka” w Łowiczu.

Na tegoroczną studniówkę  przybyła młodzież maturalna wraz osobami towarzyszącymi, rodzice, wychowawcy klas maturalnych: p. Agnieszka Golan oraz p. Anna Kosmowska – wychowawczynie kl. 4 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, p. Irena Chorążka – wychowawczyni kl. 4 Technikum Agrobiznesu, p. Ewa Szwarocka – Szczepańska – wychowawczyni kl. 4 Technikum Logistycznego, p. Leszek Skórski – wychowawca kl. 4 Technikum Informatycznego, p. Grzegorz Chojnacki – wychowawca kl. 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa, dyrekcja szkoły, nauczyciele, zaproszeni gości. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz miasta Łowicza oraz Powiatu Łowickiego. Uroczysty bal rozpoczęły tradycyjnie przemówienia maturzystów.
W tym roku ten zaszczyt przypadł Aleksandrze Siekierze z 4 kl. Technikum Logistycznego oraz Kamilowi Szczepaniakowi z kl. 4 Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Po nich swoje ciepłe słowa do abiturientów skierowali: p. Maria Laska – dyrektor ZSP nr 2 RCKUiP
w Łowiczu, p. Grzegorz Bogucki – wicestarosta Powiatu Łowickiego, p. Krzysztof Górski – przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego, p. Krzysztof Kaliński – Burmistrz Miasta Łowicza, p. Teresa Wicher – Dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Łowiczu, p. Marianna Krysztofiak – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Adrian Koza – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Zanim młodzież przystąpiła do wspólnej zabawy, każda z klas zatańczyła poloneza, bez którego nie mogłaby się odbyć żadna studniówka. Ze względu na ograniczoną powierzchnię sali, ten tradycyjny polski taniec poszczególne klasy tańczyły osobno. Jako pierwsi poloneza zatańczyli uczniowie z klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz klasa IV Technikum Agrobiznesu. Przedstawili poloneza autorstwa Wojciecha Kilara, w opracowaniu Michaliny Sitkiewicz z pomocą uczniów obydwu klas.  Jako drudzy zaprezentowali się uczniowie klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Zatańczyli oni również do muzyki Wojciecha Kilara w opracowaniu p. Kamila Szkupa. Kolejnego poloneza, którego  kompozytorem jest  Józef Elsnar, w choreografii p. Marcina Klimczaka  przedstawiła klasa  IV Technikum Informatycznego.  Ostatni szlachecki taniec zaprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego. Zatańczyli poloneza skomponowanego do filmu „Czas Honoru” przez  Bartosza Chajdeckiego, w choreografii
p. Katarzyny Polak.

Zabawa trwała do białego rana. Młodzież i nauczycie bawili się w rytm muzyki granej przez zespół „Malibu”.