Wielki sukces Blichowiaków!

3.02.2015 8:47

W dniu 31 stycznia 2015r. dwie pary z ZPiT „Blichowiacy” wzięły udział w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o puchar prof. Mariana Wieczystego w Słomnikach.

W całym turnieju, w kilku kategoriach, wzięło udział ponad 100 par. W swojej kategorii wiekowej nasze pary Klaudia Michalska i Dawid Durka oraz Katarzyna Antosik (uczennica II LO) i Mariusz Wójcik zajęli II i III miejsce! Pary zaprezentowały tańce: oberka, krakowiaka, kujawiaka oraz polkę. W końcowej klasyfikacji Klaudia i Dawid zajęli II miejsce, Kasia i Mariusz uplasowali się na miejscu III. Pary zostały nagrodzone medalami oraz drobnymi upominkami. Warto dodać, że członkowie zespołu po raz pierwszy brali udział    w turnieju tego typu i od razu odnieśli wielki sukces. Tym samym udowodnili, że „Blichowiacy” potrafią osiągać sukcesy także w występach prezentujących indywidualne umiejętności.

Do turnieju młodzież przygotowywał p. Marcin Klimczak – choreograf zespołu „Blichowiacy”.