Pochylili się nad tekstami Natchnionej Księgi

22.04.2015 14:05

21 kwietnia 2015 r. troje uczniów: Aneta Walczak z III kl. Technikum Informatycznego, Arkadiusz Kosiacki z kl. I Technikum Logistycznego oraz Marek Molenda z kl. I Technikum Informatycznego  z ZSP nr 2 RCKUiP  w Łowiczu zmagało się z zadaniami postawionymi w II etapie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu stanęli w szranki z uczniami z terenu diecezji łowickiej. Ten etap konkursu odbył się w całej Polsce, wzięło w nim udział ponad 3150 uczniów z prawie 2000 szkół ponagimnazjalnych. Konkurs składał się z  dwóch części: pisemnej i ustnej. W pierwszej młodzież przystąpiła do rozwiązywania testu, który zawierał szereg pytań otwartych. Należało się w nich odnieść krótko do danej problematyki z zakresu Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza oraz Dziejów Apostolskich. Te trzy Księgi Pisma Świętego stanowiły obszar wiedzy, z którego uczestnicy odpowiadali. Zgodnie z regulaminem Konkursu, do części drugiej mogło zakwalifikować się siedmioro z nich z najwyższymi wynikami. Spośród nich tylko trzech mogło wejść  do finału. Żadnemu  z uczniów blichowskiej  szkoły nie udo się tego osiągnąć.  Warto nadmienić, że cała trójka reprezentantów ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu zapowiedziała start w przyszłorocznej edycji tego Konkursu.  Należy dodać, że ich wynik w tym roku był zadowalający. Zwłaszcza, że Marek Molęda i Arek Kosiacki są uczniami pierwszych klas. Aneta Walczak podsumowała swój udział w tym Konkursie tymi słowami: „To nie jest zwykły konkurs. Jego waga polega na tym, że dotyczy Słowa Bożego. Każdy ma doskonała okazję, aby odnieść je do siebie i do swojego życia. Biblia jest Księgą napisaną do każdego człowieka”. Przypomnijmy, że przez konkursowe treści Organizatorzy wpisują się z program duszpasterski Kościoła w naszym kraju  realizowanym pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nauczycielem prowadzącym był p. Piotr Sumiński.

Więcej o Konkursie Wiedzy Biblijnej można przeczytać na www.okwb.pl.

Piotr Sumiński