Szkoła na Blichu jednym z wystawców na XXIII Targach Rolnych AGROTECHNIKA w Bratoszewicach

27.04.2015 0:22

25 i 26 kwietnia 2015 r. w Bratoszewicach spotkała się nauka z techniką. Postęp i pracę polskich naukowców było widać też w ofercie ogrodników, sadowników, firm szkółkarskich. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach docenił też rolę szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym, które zaprosił do zorganizowania swoich stoisk wśród prezentacji maszyn i środków do produkcji rolnej, agencji działających na rzecz wsi i rolnictwa: tj. ARiMR, ARR, ANR oraz wielu innych wystawców.

Chętnie odwiedzaną ekspozycją była nasza blichowska. Zatrzymywali się przy nas absolwenci, chętnie wspominając lata nauki w swojej ulubionej szkole średniej, która umożliwiła im dobry start w dorosłe życie, m. in. dzięki zachęcaniu do udziału w mającej wieloletnią tradycję Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, co zaowocowało podjęciem i ukończeniem studiów na wyższej uczelni. Zatrzymywali się też rodzice obecnych uczniów, którzy pytali o aktualne kierunki dla swoich młodszych dzieci. Spotkaliśmy się również z uznaniem ze strony władz wojewódzkich: Marszałka Witolda Stępnia, Andrzeja Górczyńskiego – Prezesa Izby Rolniczej, Pawła Bejdy – Wicewojewody Łódzkiego i Ryszarda Delugi - Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Rozmowy i kontakty zdobyte na Targach były bodźcem do kilku konstruktywnych pomysłów związanych z przyszłą edukacją na Blichu.

Szkołę na Blichu podczas Targów AGROTRECHNIKA reprezentowali:

- w sobotę 25 kwietnia: Anna Kosmowska, Urszula Surma i Dariusz Surma oraz uczniowie z klasy 1 TMR/TA: Krzysztof Gałaj i Krzysztof Siewierski.

- w niedzielę 26 kwietnia: Jarosław Dubiel, Agnieszka Leśniewska, Magdalena Piechowska – Malińska, Elżbieta Wojtyna i Piotr Żak oraz uczniowie z drugiej klasy Technikum Logistycznego: Rafał Markus i Bartosz Pełka.

Elżbieta Wojtyna