Warsztaty żywieniowe dla dzieci szkoły podstawowej – 20.05.2015r.

22.05.2015 10:30

W środę 20 maja 2015 r. gościła w naszych pracowniach gastronomicznych 20 osobowa grupa dzieci z klasy 5 SP nr 5 ze Skierniewic wraz ze swoją nauczycielką przyrody Anną Łukasik. To już nasze kolejne spotkanie. W ubiegłym roku, również w maju przyjechały na warsztaty z tej samej szkoły dzieci z klasy szóstej. Jest to dla nas znak, że warsztaty się podobały.

Dzieci uczą się prawidłowo sporządzać zdrowe posiłki na bazie najbardziej dostępnych surowców, tj. mąki, mleka, jaj, owoców i warzyw. Ma być zdrowo, smacznie i tanio. Na koniec odbyła się degustacja własnoręcznie sporządzonych potraw oraz prezentacja nt. „Prawidłowe żywienie dzieci w szkole podstawowej” Warsztaty prowadziły: Anna Kosmowska i Iwona Bogusiewicz-Kuś wraz z uczniami klasy 2 TŻiUG.

Anna Kosmowska