XI Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

3.06.2015 0:05

Dnia 01.06.2015r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki odbył się kolejny już XI Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego: p. Martę Staszewską, p. Jolantę Sikorską i p. Milenę Wojdę-Wróbel.

W konkursie udział wzięli chętni uczniowie z klas I, II i III technikum, a konkretnie z klasy III Technikum Agrobiznesu, z klasy II Technikum Agrobiznesu oraz z klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Konkurs polegał na sprawdzeniu umiejętności czytania ze zrozumieniem, napisania krótkiej formy użytkowej, jaką konkretnie było ogłoszenie, a także sprawdzał wiadomości uczniów z zakresu leksyki i gramatyki niemieckiej. Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim, rozwijanie językowych uzdolnień młodzieży, pogłębianie wiadomości z zakresu leksyki i gramatyki oraz rozwijanie sprawności czytania ze zrozumieniem i pisania.

Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa – Radosław Różycki, II miejsce zajęła Magdalena Koza z klasy II Technikum Agrobiznesu, zaś III miejsce ex aequo zajęły: Ewelina Walczak z klasy III Technikum Agrobiznesu oraz Marta Dratkowicz również z klasy III Technikum Agrobiznesu.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego.

Marta Staszewska