Honorowe Krwiodawstwo

18.09.2015 12:43

W dniu 16 września 2015 r. w ZSP nr 2 w Łowiczu odbyła się pierwsza z zaplanowanych czterech w roku szkolnym 2015/2016 – Akcja Honorowego Dawstwa Krwi.

Akcję zorganizowano we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz Zarządem Rejonowym PCK w Łowiczu.

Akcja H.D.K zawsze cieszy dużym zainteresowaniem młodzieży. Tak było i tym razem – 35 uczniów oddało 16 l krwi.

Należy nadmienić, że pragnących oddać krew było aż 51 osób. Niestety, niektórzy z różnych względów nie przeszli pomyślnie badania lekarskiego kwalifikującego do oddania krwi.

Tak duże zainteresowanie Akcją świadczy o tym, że uczniowie ZSP nr 2 to młodzież w dużej mierze wrażliwa na potrzeby innych ludzi.

Maria Mycka, Paulina Nowak