W świecie greckiego dramatu…

7.10.2015 19:00

Uczniowie z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu dnia 6.X.2015 r. obejrzeli spektakl teatralny pt: „Projekt Sofokles”. Dwie klasy pierwsze (Technikum Logistyczne i Technikum Mechanizacji Rolnictwa z wychowawcami i organizatorem wyjazdu Grzegorzem Chojnackim) w ramach przypomnienia sobie twórczości Sofoklesa, wybrały się do Teatru Muzycznego w Łodzi, by zetknąć się ponownie z historią Edypa i Antygony. Grecki dramat zaprezentowali aktorzy z Krakowskiej Agencji Artystycznej.

Znajomość antycznych dramatów okazała się bardzo przydatna-bo są to lektury omawiane na języku polskim w klasie pierwszej. Widz oglądając sztukę mógł się przekonać o wpływie fatum na życie człowieka. Antygona i król Edyp są postaciami tragicznymi, bezradnymi wobec wyroków boskich. Uczniowie mogli przeżyć tak jak antyczni widzowie „litość i trwogę” i z tymi emocjami wrócili do domu i swej rzeczywistości.

Grzegorz Chojnacki