„Bezpieczne Drogi”- szkolenie dla  kierowców i użytkowników dróg.

7.10.2015 19:24

Dnia 6 października 2015 roku,  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyło się w szkole na Blichu szkolenie „Bezpieczne Drogi”, które  realizowane jest z projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – „Grant na lepszy start” . Celem projektu „Bezpieczne Drogi” jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach Powiatu Łowickiego.

Szkolenie współorganizowane jest z Policją, Ośrodkiem Szkolenia Kierowców „Radar” pana Bolesława Kierusa , Łowickim Klubem Motocyklowym No.16, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.  Młodzież z naszej szkoły zapoznała się z zasadami użytkowania skuterów i motocykli o pojemności do 125cm3, zasadami ruchu drogowego. Prowadzący: Katarzyna Tadeusiak, Bogumiła Trepto, Bolesław Kierus, Krzysztof Osóbka w ciekawy sposób opowiadali o sytuacjach,  jakie zdarzają się na drogach podczas prowadzenia pojazdów, ilustrowali to ciekawymi i pobudzającymi świadomość odbiorcy zdjęciami i fragmentami filmów, które pokazywały bezmyślne skutki brawurowej jazdy.

W dniach 17-18 października 2015 roku w OSK „Radar” młodzież będzie mogła skorzystać z zajęć praktycznych, które poprowadzą od godziny 10.00 wykwalifikowani  instruktorzy.

Grzegorz Słoma, Magdalena Gasińska