Otwarcie Ekopracowni

9.10.2015 19:48

www.wfosigw.lodz.pl

W dniu obchodów 90 rocznicy powstania szkoły, 9 października 2015 roku, otwarta została nowa ekopracownia. Jej fundatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W kwietniu 2015 roku zgłoszony został przez szkołę, napisany pod kierunkiem Ireny Chorążki, projekt na konkurs „Moja wymarzona ekopracownia 2015”. Po weryfikacji zgłoszeń WFOŚiGW przyznał 39 500 zł na zadanie pod tytułem: "Wytwarzanie trwałych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia".

Całkowita wartość projektu wraz z wkładem własnym szkoły została wyceniona na 55 000 zł. Środki te przeznaczone zostały na zakup oświetlenia ledowego, rolet, przeszklonych drzwi prowadzących do zaplecza, szaf na pomoce naukowe, ławek, krzeseł, laptopa, wizualizera, projektora, stacji meteorologicznej, fototapety, modeli niezbędnych do prowadzenia zajęć ekologicznych. W sali nr 27 ściany pokryto gładzią i pomalowano, wycyklinowano podłogę, a fundusze na ten cel pochodziły ze Starostwa Powiatowego, Rady Rodziców, od sponsorów (Baumit, Agros Nova, Lamela, Castorama) i z budżetu ZSP nr 2 RCKUiP.

W uroczystości otwarcia pracowni uczestniczyła przedstawicielka WFOŚiGW oraz reprezentanci władz oświatowych i powiatowych. Ekopracownia została poświęcona przez ks. Sylwestra Łajszczaka.

Irena Chorążka