Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

16.10.2015 20:00

7 października odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Była to już ósma edycja tego konkursu. Do eliminacji szkolnych w całej Polsce przystąpiło ponad 8 tysięcy uczniów z techników logistycznych i spedycyjnych. Olimpiada Logistyczna jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
W szkole na Blichu z pytaniami konkursowymi zmagała się grupa dwudziestu uczniów z klas drugiej, trzeciej i czwartej. W ciągu 40 minut logistycy musieli znaleźć odpowiedź na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej, przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk i technik spedytor. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 30 października 2015 r.

Magdalena Piechowska Malińska