Marzenia spełniają się, tylko warto do nich dążyć i je realizować… - to przesłanie wciąż aktualne płynące z treści musicalu „Metro”. Dnia 28.10.2015 r. młodzież ze szkoły na Blichu miała okazję obejrzeć go w Studio Buffo w Warszawie.

30.10.2015 0:32

Jednym z działań Samorządu Uczniowskiego wynikającego z planu pracy jest propagowanie spotkań  z Kulturą. Dnia 28 października 2015 r. młodzież ze szkoły na Blichu miała okazję obejrzeć musical „Metro” w Teatrze Studio Buffo. Oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, świetna gra aktorów, sprawiły, że widzowie z zapartym tchem oglądali tę wyjątkową sztukę.

Uczniowie mieli okazję podziwiać wyjątkową grę aktorów: Natalii Srokocz, Marii Tyszkiewicz,  Artura Chamskiego, Pawła Orłowskiego, Dariusza Kordka, Jerzego Grzechnika, Mariusza Czajki i wielu innych. Tematem musicalu jest spotkanie grupy młodych ludzi, którzy pragną zaistnieć w świecie teatru, być sławni. Opowiadają o swoich marzeniach artystycznych. Na przesłuchaniach zostają odrzuceni, ale  postanawiają stworzyć spektakl, w podziemiach metra.  Nagle stają się sławni,  otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze.  „Metro” to także  opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości Anki i Jana. Mimo upływu czasu, przesłanie płynące z treści sztuki jest wciąż aktualne. Po spektaklu  uczniowie spotkali się z aktorami : Natalią Srokocz, Marią Tyszkiewicz, Pawłem Orłowskim, Jerzym Grzechnikiem. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele pracujący w szkole na Blichu- Grzegorz Chojnacki, Grzegorz Słoma.

Grzegorz Chojnacki, Grzegorz Słoma