Emilia Pacek została  stypendystą Prezesa Rady Ministrów

11.11.2015 16:52

10 listopada 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów  stypendystom Prezesa Rady Ministrów z województwa  łódzkiego . Wśród najlepszych znalazła  się  Emilia Pacek.

Emila pochodzi z Łowicza. Zanim rozpoczęła naukę w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, uczęszczała do Gimnazjum nr 2 im. Jana Wegnera w Łowiczu. Jest uczennicą III klasy Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik technologii żywności i członkiem ZPiT Blichowiacy. Kształci się również w Niepublicznej Szkole Muzycznej II stopnia w Łowiczu w klasie skrzypiec. Uczy się grać już jedenasty rok. Emilia jest także członkiem Miejsko-Strażackiej Orkiestry Dętej. Bardzo ceni sobie prawdziwą przyjaźń, dobre relacje z innymi ludźmi a także zaufanie. Emila oprócz gry na skrzypcach interesuje się również językami obcymi - głównie angielskim, folklorem oraz gotowaniem. Ulubionym przedmiotem jest analiza żywności. Osiągnęła najwyższą średnią w szkole - 5,18. Emilia jest również Laureatem XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Bardzo lubi czytać książki, ulubiony gatunek, który czyta to fantastyka. Chce studiować technologię żywności i żywienie człowieka w SGGW albo UP w Poznaniu. Jej marzeniem jest, aby pracować w laboratorium i dokonywać różnych analiz i doświadczeń.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Gratulacje najlepszym uczniom składali: Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska oraz Łódzki Kurator Oświaty Jan Kamiński.

Wicedyrektor Elżbieta Tataj