„MLEKO EXPO 2015”

21.11.2015 13:52

Uczniowie klas I, II, III kierunków żywieniowych 19. 11.2015 pod opieką I. Bogusiewicz – Kuś, E. Kłak, O. Kwapisz – Wojdy, I. Wiankowskiej uczestniczyli w XXIV Targach Mleczarskich „MLEKO EXPO 2015”,

To nie pierwszy wyjazd młodzieży blichowskiej na targi poświęcone produkcji żywności. Targi Mleczarskie zajmują szczególne miejsce, ponieważ nasi uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. Dzięki tym wyjazdom poszerzają swoją wiedzę, śledząc na bieżąco nowinki mleczarskie. Kadra pedagogiczna również bardzo ceni tego typu wyjazdy, tym bardziej że w przyszłości szkoła chce podjąć się organizacji etapu centralnego wspomnianej olimpiady. Podczas trwania targów młodzież degustowała różne produkty, przetwory mleczarskie, a także brała udział w konkursie „Twarogowy i Twarożkowy, Śmietanowy i Śmietankowy hit”. Ogromną niespodzianką okazało się spotkanie naszej młodzieży z Piotrem Lisakowskim uczestnikiem II edycji Top Chef, który reprezentował Spółdzielnię Mleczarską Udziałowców "Strzałkowo". Na Dzień Twarogu i Twarożków, Śmietany i Śmietanki” przygotował płetwę rekina, śledzia solonego z twarożkiem śmietankowym i szczypiorkiem oraz wędzoną makrelę z twarogiem wiejskim i pomidorami. Oczywiście wszyscy głosowaliśmy na jego dania. Dziewczęta zrobiły sobie zdjęcie iotrzymały autografy. Pan Lisakowski zdradził nam, że jego deser, smak zawdzięcza zredukowanej pomarańczy wymieszanej z bitą śmietanką.

Podczas zwiedzania młodzież obejrzała bardzo ciekawe dekoracje potraw z udziałem produktów mleczarskich, a także zbierała ulotki, przepisy gastronomiczne, broszury. Zgromadzone materiały stanowią cenne pomoce dydaktyczne, które będą wykorzystane na zajęciach z gastronomii, technologii kierunkowych, zajęciach praktycznych.

I.Bogusiewicz – Kuś, E. Kłak, O. Kwapisz – Wojda, I. Wiankowska