Pijar na praktykach katechetycznych w szkole na Blichu

21.11.2015 14:00

W dniach 16-20 listopada 2015 r. w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu gościł kleryk Bartłomiej Bach z Zakonu Pijarów. W progi blichowskiej szkoły przybył na prośbę skierowaną do pani dyrektor Marii Laski przez o. Marka Kudacha – rektora Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów w Krakowie.

Jego tygodniowy pobyt w szkole na Blichu najlepiej odzwierciedli wypowiedź uczniów: „Kleryk pijarskiego seminarium przyjechał do nas z Krakowa, aby przez tydzień katechizować nas i przyglądać się życiu szkoły. Podczas lekcji religii rozmawialiśmy między innymi o tym, jak dobrze rozpoznać swoje powołanie oraz to, co znaczy być człowiekiem odpowiedzialnym. Zapytaliśmy Jego, jak odbiera naszą młodzież i całą społeczność szkoły. Najpierw odpowiedział, że mamy bardzo sympatyczną Dyrekcję, oprócz tego wspomniał o tym, że w pokoju nauczycielskim często panowała wesoła atmosfera. O uczniach, zarówno Technikum nr 2 jak i Zasadniczej Szkoły Zawodowej,  powiedział, że w klasach czuł się przyjęty jak swój, a młodzież wykazywała duże zainteresowanie poruszaną na zajęciach z religii tematyką. Dodał, że w Krakowie będzie dobrze świadczył o łowickim "Blichu". Kleryku Bartku- dziękujemy i, kto wie, do zobaczenia!”

W poznawaniu tajników pracy w szkole pomagał kl. Bartkowi Bachowi p. Piotr Sumiński – katecheta uczący religii w  ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

Piotr Sumiński