Spotkanie z Teatrem

30.11.2015 15:47

W dniu 26 listopada 2015r. grupa uczniów z klas 4TL, 4TMR oraz 4 TMRL pod opieką pani Elżbiety Kołaczek i pani Donaty Skierskiej uczestniczyła w wycieczce do teatru "Arlekin" w Łodzi.

Uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli adaptację teatralną powieści "Mistrz i Małgorzata" Michaiła Bułhakowa. Na scenie teatru aktorzy przedstawili historię ogromnej ale i nieszczęśliwej miłości tytułowych bohaterów. Zakochana Małgorzata Mikołajewna była w stanie spiskować z samym diabłem aby ocalić życie ukochanemu Mistrzowi, a gdy zaszła taka potrzeba udała się na samo dno piekła. Niechybnie to powinno przynieść jej mękę, cierpnienie i widmo potępienia, została jednak od tego uchroniona. Świadczy to o ogromnie miłości jaką zakochani siebie obdażyli. Nie bez powodu autor przedstawił postać diabła, umieszczając całą akcje w latach 20 XX wieku na terenie socjalistycznej Rosji. Sytuacja polityczna w tamtym czsie wykluczała istnienie Boga a zobrazowanie szatana jako symbolu zła paradoksalnie było 7 dowodem na istnienie Stwórcy. Ale nie tylko tematyka sztuki zaciekawiła naszych uczniów. Na scenie oprócz aktorów takich jak: Mariusz Saniternik, Szymon Nygarel, Waldemar Presia, Marcin Sosiński, Katarzyna Stanisz, Patryk Steczek oraz Franciszek Pieczka pojawiły się postaci lalek teatralnych, tak zwanych marionetek, poruszanych od góry nitkami i drucikami oraz półpostaci. Dzięki wykorzystaniu kukieł można było przy mniejszej ilości aktorów ukazać więcej charakterystycznych postaci występujących w powieści. Szczególnią uwagę zwróciliśmy na rewelacyjną muzykę, która pobudziła w nas emocje obecne na deskach teatru. Sztuka skierowana była głównie dla widziów dorosłych, jednak na uczniach naszej szkoły zrobiła ogromnie wrażenie.

Michał Bończak