Spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji

2.12.2015 8:55

Czy zamieszczone na Facebooku moje zdjęcia są tylko moje? Czy ktoś może je kopiować i upowszechniać? Gdy zlikwiduję swoje konto moje wpisy przestają istnieć? Czy masz pewność, że wrzucone kiedyś do sieci głupkowate zdjęcie z imprezy zniknęło z Internetu wtedy, kiedy je usunąłeś? Czy częstując papierosem nieletniego możesz wylądować w więzieniu? A posiadając dopalacz popełniasz przestępstwo?

Jeżeli nie znasz odpowiedzi na te pytania – zapytaj uczniów z klas pierwszych techników naszej szkoły. 1 grudnia 2015 r. odbyli oni spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Łowiczu: asp. sztab. Dariuszem Rełkiem oraz sierż. sztab. Maciejem Kaźmierczakiem. Panowie Policjanci przygotowali dla uczniów prezentację, która poruszała kilka istotnych tematów związanych z korzystaniem z Internetu,  zażywaniem różnych substancji psychoaktywnych, niebezpiecznymi zachowaniami. Celem spotkania było uwrażliwienie młodzieży na niebezpieczeństwa i zagrożenia, ale także, a nawet przede wszystkim zachęcenie do refleksji nad własnym postępowaniem, brania za nie odpowiedzialności i przewidywania konsekwencji.

Anna Golędzinowska Lebioda