Szlachetna Paczka na Blichu

17.12.2015 9:17

Zaangażowanie w działalność charytatywną, w programy i akcje pomocowe, kształtowanie postaw włączających w życie społeczności lokalnej, to ważny element działalności wychowawczej naszej Szkoły.

W tym roku społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiego programu pomocowego Szlachetna Paczka. Spośród rodzin zakwalifikowanych do programu wybraliśmy tę,  której chcieliśmy ofiarować wsparcie. Na liście produktów potrzebnych rodzinie oprócz rzeczy niezbędnych w codziennym życiu (żywność, art. chemiczne ) znalazły się pościel, łóżko, buty i ubrania, art. szkolne, a wśród szczególnych upominków członkowie rodziny wymienili:, rolki, domek dla lalek, wózek dla lalek, auto- zabawkę, zegarek.

Dzięki dużemu zaangażowaniu wielu uczniów, wychowawców oraz pracowników administracji udało się skompletować naprawdę dużą paczkę, która zaspokajała wszystkie wymienione przez rodzinę potrzeby. Do akcji można było włączyć się poprzez przynoszenie produktów lub pieniędzy. Za zebrane pieniądze wolontariusze  wraz z  pedagogiem szkolnym robili zakupy, a zgromadzone przedmioty zapakowywano w odpowiednie opakowania.

W naszej Szkole swoją siedzibę miał też magazyn centralny naszego okręgu. Od piątku do niedzieli cały sektor sali gimnastycznej był udostępniony wolontariuszom Szlachetnej Paczki, gdzie przywożono paczki od wszystkich darczyńców regionu oraz rozwożono je do objętych programem rodzin.

Troje uczniów naszej szkoły: Paulina Siejka i Ola Woźniak z II TŻiUG oraz Wojtek Wroński z II TMR pracowali jako wolontariusze wspomagający w tegorocznej Szlachetnej Paczce. Pomagali zarówno przy kompletowaniu paczki dla wybranej przez szkołę rodziny, jak też w magazynie centralnym przy dystrybucji paczek do wszystkich rodzin regionu. To ciężka, ale dająca dużo satysfakcji praca.

Naszym wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną akcję przedświątecznej pomocy serdecznie dziękuję.

Anna Golędzinowska - Lebioda