Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2011

16.03.2011 0:00

W dniach 10 - 11 marca 2001 roku odbył się Finał Krajowej Olimpiady Producentów Rolnych. Pierwsza część finału miała miejsce w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Zakwalifikowały się do niej 73 osoby z całej Polski. Wśród nich znalazło się dwóch uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu: Łukasz Zabost z II klasy Technikum Agrobiznesu i Mateusz Krawczyk z IV kasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Finaliści musieli rozwiązać pisemny test składający się z 50 pytań. 30 uczestników, którzy uzyskali największa ilość punktów z testu zostało zakwalifikowanych do części praktycznej Olimpiady. W tej trzydziestce znaleźli się Łukasz Zabost i Mateusz Krawczyk ze szkoły na Blichu w Łowiczu. Łukasz Zabost zdobył łącznie 59 punktów (37p. z testu i 22p. z części praktycznej) i zajął w ogólnej klasyfikacji 15 miejsce, Mateusz zaś z sumą 40 punktów (32p. z testu i 8 p. z części praktycznej) uplasował się na 34 pozycji w klasyfikacji finalistów Olimpiady. Nasi uczniowie otrzymali liczne upominki ufundowane m.in. przez Agencję Rynku Rolnego oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w następnych latach.