Maturzyści zatańczyli poloneza na Starym Rynku w Łowiczu

12.01.2016 19:38

12.01.2016 r. maturzyści z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu po raz trzeci tańczyli poloneza na Starym Rynku w Łowiczu. W tym samym czasie podobne uroczystości odbywały się w zaprzyjaźnionych z powiatem łowickim miastach: Zakopanem, Kartuzach, Świdnicy.

Wydarzenie miało miejsce w zimowej aurze. Padający śnieg nie przeszkodził młodzieży w zatańczeniu narodowego tańca. Wraz z nimi w takt poloneza poszli maturzyści  prawie wszystkich szkół z terenu powiatu łowickiego. Młodzieży towarzyszyli: Maria Laska - dyrektor szkoły na Blichu, Krzysztof Figat – starosta łowicki, Andrzej Bogucki – wicestarosta, Krzysztof Górski - przewodniczący Rady Powiatu, Jan Krzysztof Kaliński - burmistrz Łowicza, Jacek Szeligowski - komendant PSP, Sławomir Sobieszek - naczelnik sekcji prewencji i ruchu drogowego KPP w Łowiczu, Urszula Szymczak – rzecznik KPP w Łowiczu, Wiesław Skonieczny – proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu, dyrektorzy pozostałych placówek, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Łowicza.

Następnie ks. Wiesław Skonieczny zaprosił wszystkich na Eucharystię do Bazyliki Katedralnej w intencji pomyślnych wyników na maturze w 2016 roku.

Piotr Sumiński