Zachęcali do nauki informatyki w Zespole Szkół na Blichu.

20.01.2016 18:56

W dniu 20 stycznia 2016 roku, pasjonaci robotyki uczący się w Technikum nr 2 na Blichu, na kierunku technik informatyk, gościli z wizytą u swoich młodszych kolegów i koleżanek z Gimnazjum nr 1 w Łowiczu.

W lekcji pokazowej, którą poprowadził nauczyciel naszej szkoły - Krzysztof Błaszczyk wraz z uczniami klasy 2 TIN, uczestniczyli gimnazjaliści z klasy 3a wraz ze swoją wychowawczynią - Gabrielą Drabik. Podczas zajęć młodzi informatycy prezentowali walory naszej szkoły oraz zachęcali do dalszego kształcenia i zdobywania kwalifikacji zawodowych właśnie u nas.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zabrane ze sobą roboty. Jedną z atrakcji był konkurs, w którym uczniowie mieli za zadanie przenieść w określonym czasie, kilka przedmiotów z punktu A do punktu B, za pomocą ramienia robota KRS10 firmy Vellman. Robot ten jest wykorzystywany podczas nauki programowania w naszym technikum.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających przebieg naszej wizyty.

Krzysztof Błaszczyk (foto: Rafał Koprowski, klasa 2 TIN)