Pierwszy występ, pierwsze sukcesy uczniów z Blichu w XIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd, który odbył się dnia 23 stycznia 2016 r. w Domaniewicach.

24.01.2016 22:12

Pojechali, zaśpiewali, wygrali. Tak najkrócej można byłoby opisać występ uczniów ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu w XIII Regionalnym Przeglądzie Kolęd, który odbywał się dnia 23 stycznia 2016 r. w Domaniewicach. Głównym organizatorem tego święta kolędy był tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury. Piotr Sumiński – katecheta ze szkoły na Blichu zgłosił do niego dwa duety w składzie: Joanna Guzek i Daniel Lelonkiewicz oraz Ewa Pietrzak i Natalia Płuska. Obydwu parom akompaniował na akordeonie Tomasz Zając. Wykonanie kolędy pt.: „O gwiazdeczko” przez Asię i Daniela spodobało się jury na tyle, iż zostało nagrodzone wyróżnieniem oraz nagrodami rzeczowymi. Jeszcze lepiej zaprezentował się drugi duet. Ewa i Natalia zaśpiewały utwór pt.: „Gore gwiazda”. Ich śpiew został oceniony przez trzyosobowy skład sędziowski bardzo wysoko. Dziewczyny zajęły I miejsce i otrzymały tytuł laureata oraz nagrody rzeczowe.

 

 

Uczestnicy blichowskiej szkoły są bardzo zadowolenie ze swoich występów. Doświadczenie w konkursach wokalnych mieli tylko Ewa Pietrzak i Tomek Zając.
W minionych latach uczestniczyli w podobnych zmaganiach. Debiutantami byli natomiast Natalia Płuska, Asia Guzek i Daniel Lelonkiewicz. Tym większy jest to ich sukces. Ewa jest najstarszą spośród reprezentantów Blichu – uczy się w IV klasie Technikum Agrobiznesu.

O kulisach przygotowań mówi z uśmiechem: „Startowaliśmy w kategorii wiekowej: szkoły średnie/studenci. W pierwotnym zamyśle mieliśmy występować jako zespół. Okazało się jednak, że regulamin XIII Regionalnego Przeglądu Kolęd nie przewiduje dla występujących takiej możliwości. Mieliśmy trzy możliwości: zrezygnować z udziału w przeglądzie kolęd w Domaniewicach, każde z osobna mogło zdecydować się na występ solo albo startować w kategorii duetów. Wybraliśmy trzecią opcję. Podzieliliśmy się na pary, wybraliśmy swoje utwory i zaczęliśmy próby, w których pomagał nam nasz opiekun pan Piotr Sumiński. Wynikiem naszych starań są nasze osiągnięcia”.

Podsumowanie Przeglądu i ogłoszenie wyników, koncert laureatów oraz rozdanie nagród obyło się 24.01.2016 o godz. 15:00 w sali widowiskowej gmachu Gminnego Ośrodka Kultury w Domaniewicach. Na uroczystość przybyła również pani Maria Laska – dyrektor ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

 Regulamin wspomnianej imprezy jako jej cele wskazuje: prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych, poszukiwanie nowych aranżacji i wykonań tychże kolęd i pastorałek, wymiana doświadczeń w zakresie śpiewu, pokazanie pracy instruktorów i nauczycieli, integracja dzieci i młodzieży.

 

Piotr Sumiński