Blich w kolejnym programie telewizyjnym o tematyce rolniczej

2.02.2016 20:30

Dnia 28 stycznia 2016 r. w ZSP nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu gościła ekipa telewizyjna programu rolniczego „Tydzień". Zapraszani do studia politycy, związkowcy, rolnicy komentują wydarzenia i problemy o największym znaczeniu dla polskiej wsi i rolnictwa. Dyskusję uzupełniają felietony filmowe. Właśnie w takim felietonie wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkoły na Blichu.

Agnieszka Wurszt pytała m.in.: „Czy w czasach kiedy na wsiach są stosowane nowoczesne maszyny, również jest nowoczesny sprzęt i nauczanie w szkołach?” Reporterka TVP 1 przeprowadziła krótkie wywiady z Mariuszem Szewczykiem - nauczycielem praktycznej nauki zawodu oraz uczniami klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa: Wojciechem Wrońskim i Kamilem Kalotą. Przed kamerą wystąpiła również dyrektor szkoły Maria Laska.

W studiu telewizyjnym tematy związane ze szkołami rolniczymi w Polsce poruszał red. Jarosław Lewandowski wraz z zaproszonymi gośćmi: p. Rafałem Romanowskim – wiceministrem rolnictwa i p. Elizą Dembe – Stańczak – wicedyrektorem ZSCKR w Golądkowie. Program został wyemitowany 29.01.2016 r. na antenie TVP 1 o godz. 08:00.

Należy nadmienić,  że to już kolejne nagranie telewizyjne  o tematyce rolniczej, jakie miało miejsce w szkole na Blichu. Niegdyś gościł u nas „Agrobiznes”.

Kliknij tutaj by obejrzeć program "Tydzień" w  TVP1

Piotr Sumiński