„Nie palę! I dobrze mi z tym!” c.d.

3.02.2016 17:55

Dnia 03.02.2016 r. w ZSP nr 2 RCKUIP w Łowiczu odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielem Sanepidu w ramach programu profilaktycznego. Jego celem jest zapobieganie zagrożeniom związanym z używaniem przez młodzież substancji psychoaktywnych.

Pani Justyna Białecka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu dołożyła wszelkich starań, aby do palenia zniechęcić. Uczniom z Blichu przekazała rzetelną, popartą badaniami naukowymi wiedzę na temat skutków używania papierosów. Mówiła o konsekwencjach zdrowotnych, społecznych i finansowych. W swoim wystąpieniu odniosła się do papierosów tradycyjnych, ale też wspomniała o nieprzewidywalnych jeszcze dokładnie skutkach palenia e-papierosów. Chętni uczniowie mieli także możliwość zbadania poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą urządzenia Smokolajzer.

Pedagog szkolny: Anna Golędzinowska Lebioda