Warsztaty dla gimnazjalistów

9.02.2016 9:01

W dniu 08.02.2016 r. młodzież z Gimnazjum nr 1 w Łowiczu uczestniczyła w warsztatach logistyczno-spedycyjnych przygotowanych przez p. Magdalenę Malińską i Agnieszkę Leśniewską, nauczycielki przedmiotów zawodowych logistycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Uczniowie brali udział w wykładzie dotyczącym logistyki i kierunku technik logistyk. W ramach warsztatów odbyły się także zawody. Pierwsza z konkurencji polegała na sformowaniu paletowej jednostki ładunkowej na czas. W kolejnym zadaniu uczniowie zmierzyli się z mapą Polski, na której musieli wskazać porty lotnicze i dopasować do nich ich nazwy. Było również coś dla przyszłych spedytorów-jedna z konkurencji polegała na wytyczeniu trasy przewozu ładunku zgodnie z normami czasu pracy kierowców w profesjonalnym programie do wytyczania tras. Zwycięskie drużyny otrzymały upominki i firmowe gadżety, które ufundowała firma Sklep Agata Jacek Kłosiński. Najlepsi uzyskali dyplomy-dla kierownika magazynu, dla najlepszego spedytora lotniczego i dla spedytora na medal. Młodzież obejrzała również krótki film o centrach logistycznych i pracy kuriera. W przygotowanie warsztatów aktywnie włączyli się uczniowie klasy III Technikum Logistycznego: Tomasz Zając, Bartosz Pełka, Patrycja Janicka, Bartłomiej Wodras, Rafał Markus.

Magdalena Malińska, Agnieszka Leśniewska