Uczeń drugiej klasy w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

6.03.2016 20:53

4 marca 2016 roku Robert Kubiak, uczeń drugiej klasy technik logistyk walczył o tytuł laureata w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. W etapie centralnym wzięło udział 58 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. We wcześniejszych zmaganiach finalista pokonał ponad 7 tysięcy osób i po raz pierwszy uczeń naszej szkoły znalazł się w gronie najlepszych logistyków w kraju.

Finał olimpiady składał się z trzech pytań problemowych, w których uczestnicy korzystali z zasobów zdobytej wiedzy do rozwiązywania zagadnień realnie występujących w przedsiębiorstwach. W tym roku m.in. wcielali się w rolę właściciela firmy transportowej, który miał obliczyć koszty i przychody ze swej działalności. Zadania były bardzo trudne i wymagały znajomości zagadnień prawnych, ekonomicznych jak również umiejętności zarządzania zapasami i wykonywania skomplikowanych obliczeń. Wyniki zmagań zostaną przedstawione 21 marca, a uroczyste wręczenie nagród lauretaom odbędzie się 15 kwietnia. Sponsorzy olimpiady to Dachser, DPD Polska, JAS-FBG, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, Transics International, STILL Polska oraz Sponsorzy Srebrni: DHL i PKN Epal. Robert jako finalista jest zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Magdalena Piechowska-Malińska