Kolejne warsztaty dla gimnazjalistów na Blichu.

12.03.2016 15:33

Dnia 11 marca b.r. uczniowie klasy III Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczycieli przeprowadzili w dwóch pracowniach gastronomicznych kolejny cykl warsztatów kulinarnych dla gimnazjalistów. Gimnazjaliści wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami korzystali z najnowocześniejszego sprzętu gastronomicznego szkoły blichowskiej. Młodzież upiekła bułeczki z Termomixu, do nich pastę wiosenną z rzodkiewek i sera a także sos tatarski. Uczniowie sporządzili półkruche ciasteczka z jabłkami i wycisnęli soki owocowo-warzywne. Do picia dodatkowo sporządzili koktajle smakowe. Część surowców użytych pochodziła od sponsorów od lat współpracujących z naszą szkołą na Blichu: Firmy Braci Urbanek i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

Warsztaty odbyły się również w pracowni informatycznej, gdzie gimnazjaliści obserwowali programowanie robotów. Także warsztaty mechanizacji rolnictwa  i pracownia logistyczna otworzyły swoje drzwi, by pokazać swoje możliwości.

Iwona Bogusiewicz-Kuś, zdjęcia Rafał Koprowski