Warsztaty kolejny raz...

22.03.2016 20:16

W dniu 22.03.2016 r. kolejna grupa uczniów, tym razem z Gimnazjum z Dzieżgówka (ok.50 osób), miała możliwość pracy podczas warsztatów w pracowniach: analizy żywności, gastronomicznych i ekopracowni, w których odbyły się ciekawe zajęcia z obszaru wiedzy na temat żywności i żywienia.

Tego dnia swe podwoje otworzyła również pracownia analizy żywności. Gimnazjaliści, wspierani przez uczniów II klasy TTŻ, mogli samodzielnie wykonywać proste ćwiczenia analityczne np.: jakościowe wykrywanie cukrów redukujących, wykrywanie skrobi, oznaczanie zawartości cukrów w soku z jabłek, oznaczanie zawartości wody w herbatnikach, oznaczanie ilości kwasów w mleku spożywczym, określanie odczynu w wybranych produktów spożywczych, wykrywanie podstawowych jonów w odzie wodociągowej. Gimnazjaliści wykazywali duże zainteresowanie przeprowadzanymi doświadczeniami. Nad przebiegiem warsztatów czuwała pani Olgi Kwapisz – Wojda.

W nowoczesnej ekopracowni, pani Irena Chorążka i kilka uczennic z klasy II TTŻ zachęcały gimnazjalistów do ciekawych konkursów, związanych z rozpoznawaniem różnych dodatków do żywności, kasz, rodzajów fermentacji czy poprawnym odczytywaniu etykiet środków spożywczych.

Szkoła na Blichu od lat pielęgnuje tradycje gastronomiczne i zawsze chętnie gości w swych murach gimnazjalistów, proponując ciekawą ofertę warsztatów i wykładów z zakresu zdrowego stylu życia, w który wpisuje się zdrowe odżywianie.

Zapraszamy na dni otwarte 8.04.2016 (piątek), na których będzie wiele konkursów i smakołyków.

Więcej zdjęć znajduje się pod adresem:

Olga Kwapisz–Wojda, Edyta Kłak   Foto: Rafał Koprowski