Uczniowie z Blichu na            AGROTECH 2016

22.03.2016 22:11

W dniu 18.03.2016 r. uczniowie z klasy III TMR uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej na Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2016 w Kielcach. Udali się tam wraz z wychowawcą - Januszem Wróblem. Targi AGROTECH odbywały się w dniach 18 – 20 marca 2016 r. Pierwszego dnia jest najwięcej młodzieży odwiedzającej wystawę. Podobnie było i w tym roku. Roman Romanowski, podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa powiedział podczas otwarcia wystawy: „Sezon rolniczy powinien rozpoczynać się od odwiedzenia targów AGROTECH w Kielcach”.

Tegoroczne targi były jednymi z największych z dotychczas organizowanych, zarówno pod względem powierzchni jak i ilości wystawców. Młodzież zapoznała się z maszynami zarówno dla małych jak i średnich gospodarstw oraz gospodarstw wielkoobszarowych. Uczniowie poznali najnowsze rozwiązania techniczne oraz te, które już są stosowane przez polskich rolników. Swoje maszyny i urządzenia wystawili nie tylko wielcy producenci, jak: NEW HOLLAND, CLAAS, JOHN DEERE, CASE IH, KUBOTA czy inni, ale było też wielu wystawców produkujących o wiele mniejsze ilości sprzętu, jednak z bardzo ciekawymi rozwiązaniami. Młodzież wróciła bardzo zadowolona i stwierdziła, że: „należy brać udział w tych targach, bo poszerzają wiedzę praktyczną i teoretyczną młodych ludzi”.

Janusz Wróbel