Aleksandra Antosik

25.03.2016 9:59

Chciałabym zachęcić wszystkich do wyboru naszej Blichowskiej szkoły. Jest to dla mnie miejsce szczególne. Choć maturę zdałam zaledwie 5 lat temu, wciąż pamiętam ten dzień i emocje mu towarzyszące.

Blich to wspaniali ludzie, niezapomniane wspomnienia oraz cenna i potrzebna wiedza. Dzisiaj po wielu latach od opuszczenia murów Technikum wspominam przede wszystkim   wspaniałych nauczycieli, którzy gotowi byli zrobić wiele, aby tylko zachęcić nas do nauki oraz rozwiązać każdy problem, który nas trapił. Szkoła ta najbardziej kojarzy mi się ze swobodą. Nie chodzi mi o naukę, bo lekko nie było. Mam na myśli swobodę zachowania się pomimo słów nauczycieli, że ,,w szkole średniej należałoby się już zachowywać poważnie i odpowiedzialnie, gdyż nie jesteśmy już dziećmi”. Na Blichu zawsze można było się trochę zabawić, powygłupiać, czasem popełnić jakąś gafę, ale zawsze wychodziło się z tego z uśmiechem. Natomiast wiedza zdobyta w Technikum pozwoliła mi kontynuować naukę na studiach wyższych, a postawieni na mojej drodze nauczyciele ukształtowali mój charakter i wpłynęli na podjętą  przeze mnie decyzję 
o byciu policjantką . Uwielbiam swój zawód, a właściwie powołanie i jestem świadoma faktu, że gdyby nie Blich i ludzie, których poznałam dzisiaj byłabym zupełnie innym człowiekiem. Czuję się dumna, że byłam uczennicą tej szkoły. Wybór tej szkoły był  jedynym słusznym.