Stanisław Linart – wójt Gminy Bolimów

25.03.2016 10:59

Ukończyłem Technikum Hodowlane w latach  1969 – 1974. Nawiązując do tradycji rodzinnej, ponieważ mój ojciec jak również najstarsza siostra, uczyli się w szkole na Blichu w Łowiczu.

Przez pięć lat mieszkałem w internacie przy szkole. Traktowałem go jak swój drugi dom. Bardzo miło wspominam tamten okres. Z czasów szkolnych najbardziej utkwiły mi w pamięci: ciekawe wycieczki, wyjazdy do teatrów, muzeów czy rajdy. Szkoła na Blichu bardzo dobrze mnie przygotowała do dorosłego życia, nie miałem trudności na rynku pracy. Moim wychowawcą był Jan Więcek. Oprócz niego z sentymentem wspominam wychowawców z internatu: p. Borkowską, p. Zielińską i p. Sewastianowicz. Blich jest mi jeszcze bliski z jednego powodu. Ponieważ podczas jednej z zabaw tanecznych organizowanych w szkole poznałem moją przyszłą żonę – Zofię. Podczas nauki w szkole doświadczyłem wiele życzliwości, serdeczności ludzi i poczułem panujący w niej klimat i przyjazną atmosferę.

W tamtych czasach  było bardzo duże zapotrzebowanie na młodych ludzi z wykształceniem rolniczym, nie było zatem problemu z podjęciem pracy. Po ukończeniu szkoły średniej podjąłem studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku: ogrodnictwo.

Obecnie jestem wójtem gminy Bolimów. Pragnę nadmienić, że mój poprzednik Andrzej Jagura też jest absolwentem szkoły na Blichu. Podobnie jak jego syn Piotr i wnuk Karol, który uczy się tam obecnie -jest uczniem  klasy Technikum Agrobiznesu.